HTMX Extras (1.0.5) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Full
oc: Complet

en: Loading
oc: En cors de cargament

en: Pager
oc: Paginacion

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Item ID
oc: Identificant d'element
