HTMX Extras (1.0.6) - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Path
ast: Camín

en: Display
ast: Pantalla

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: General
ast: Xeneral
