HTMX Extras (1.0.6) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Block
bn: ব্লক

en: General
bn: সাধারণ

en: Loading
bn: লোড হচ্ছে

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
