HTMX Extras (1.0.6) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Display
pt: Exibição

en: Block
pt: Bloco

en: View type
pt: Tipo da view

en: Page
pt: Página

en: next
pt: próximo

en: General
pt: Geral

en: Full
pt: Completo

en: Assets
pt: Recursos

en: previous
pt: anterior

en: Facets
pt: Facetas

en: Loading
pt: Carregando

en: Pager
pt: Paginador

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Item ID
pt: ID do Item

en: Item URL
pt: URL do Item

en: Show item count
pt: Mostrar contagem de itens

en: "@view" views block
pt: Bloco de views "@view"
