HTMX Extras (1.0.6) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Display
pt: Mostrar

en: View type
pt: Tipo da vista

en: Page
pt: Página

en: next
pt: seguinte

en: General
pt: Geral

en: Full
pt: Completo

en: View source
pt: Ver fonte

en: previous
pt: anterior

en: Loading
pt: A carregar

en: Pager
pt: Paginador

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Item ID
pt: ID do item

en: Item URL
pt: URL de item

en: "@view" views block
pt: Bloco de visualizações "@view"
