HTMX Extras (1.0.6) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Display
uk: Показ

en: Block
uk: Блок

en: View type
uk: Тип Виду

en: Page
uk: Сторінка

en: next
uk: наступний

en: General
uk: Загальне

en: Full
uk: Повністю

en: View source
uk: Переглянути код

en: Assets
uk: Ресурси

en: previous
uk: попередній

en: Facets
uk: Фасети

en: Loading
uk: Завантаження

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Mini
uk: Міні

en: Item ID
uk: ID елементу

en: Show item count
uk: Показувати лічильник елементів

en: "@view" views block
uk: Блок видів "@view"
