Hierachical Term Selector (1.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Settings
ru: Настройки

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ru: Выбран неверный словарь. Измените его в настройках.

en: Select terms from vocabulary @voc
ru: Выберите термины из словаря @voc

en: Select terms
ru: Выберите термины

en: Display error message
ru: Показывать сообщение об ошибке

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ru: Оставьте пустым или выберите значение термина отличающееся от "Любой".
