Hierachical Term Selector (1.0.3) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Settings
ro: Setări

en: Widget type
ro: Tip control

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Select
ro: Alege

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ro: Este selectat un vocabular invalid. Vă rugăm să-l modificaţi în opţiuni.

en: Select terms from vocabulary @voc
ro: Selectați termenii din vocabularul @voc

en: Select terms
ro: Selectați termeni

en: Display error message
ro: Afișează mesaj de eroare

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ro: Lăsați necompletat pentru toate. În caz contrar, primul termen selectat va fi implicit în loc de "Oricare".
