HTTP Client Manager (8.x-2.3) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Location
hi: स्थान

en: Example
hi: उदाहरण

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
