HTTP Client Manager (9.3.1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Required
id: Wajib

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Location
id: Lokasi

en: Example
id: Contoh

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Web services
id: Layanan-layanan web
