HTTP Response Headers (3.0.8) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Active
it: Attivo

en: Roles
it: Ruoli

en: Conditions
it: Condizioni

en: description
it: descrizione

en: Not configured
it: Non configurato

en: Not restricted
it: Non limitato

en: Restricted to certain pages
it: Limitato a certe pagine

en: Visibility Conditions
it: Condizioni di visibilità

en: Visibility Condition
it: Condizione di visibilità

en: Show for the listed pages
it: Mostra nelle pagine elencate

en: Hide for the listed pages
it: Nascondi nelle pagine elencate
