HTTP Status Code (8.x-1.0-alpha3) - en to ne translation catalogue (6 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Label
ne: लेबल

en: URL
ne: यूआरएल

en: ID
ne: परिचय

en: About
ne: बारेमा
