HTTP Status Code (8.x-1.0-alpha3) - en to eo translation catalogue (6 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Label
eo: Etikedo.

en: ID
eo: Identigilo

en: Url
eo: URL

en: Other
eo: Alia
