HTTP Status Code (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Label
it: Etichetta

en: Other
it: Altro

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: About
it: Informazioni
