HTTP Status Code (8.x-1.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Label
oc: Etiqueta

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Url
oc: URL

en: Other
oc: Autre

en: About
oc: A prepaus
