IBM Watson (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Password
ja: パスワード

en: Reference
ja: 参照

en: User name
ja: ユーザー名

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: An entity field containing an entity reference.
ja: エンティティ・リファレンスを含むエンティティ・フィールド

en: Play video automatically when loaded (autoplay).
ja: 動画を読み込んだら自動的に再生する (autoplay)

en: Loop the playback of the video (loop).
ja: 動画の再生を繰り返す (loop)
