Icecast Streaming Server (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Genre
it: Genere

en: View
it: Visualizza

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Desc
it: Disc

en: Directory
it: Cartella

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Channels
it: Canali

en: Master
it: Principale
