Icecast Streaming Server (8.x-1.5) - en to ast translation catalogue (15 entries)

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Log
ast: Rexistru

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Default
ast: Predefiníu

en: View
ast: Vista

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina
