Icecast Streaming Server (8.x-1.5) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Directory
id: Direktori

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Stream type
id: Jenis status

en: Asc
id: Urutan turun
