Icecast Streaming Server (8.x-1.8) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Logs
pt: Registros do sistema

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: Genre
pt: Gênero

en: View
pt: Ver

en: Sample rate
pt: Taxa de amostragem

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: Directory
pt: Diretório

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Channels
pt: Canais

en: Log ID
pt: ID de registro

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
