Icecast Streaming Server (8.x-1.8) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Apply
fa: تایید

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
