Icecat (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Images
de: Bilder

en: Attribute
de: Attribut

en: Username
de: Benutzername

en: Password
de: Passwort

en: Category
de: Kategorie

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Supplier
de: Lieferant

en: Other
de: Weitere

en: Entity
de: Entität

en: Short description
de: Kurzbeschreibung

en: Long description
de: Ausführliche Beschreibung

en: Source field
de: Ursprungsfeld

en: Account settings
de: Kontoeinstellungen

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Mappings
de: Zuordnungen

en: Specification
de: Spezifikation
