Icecat (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Images
pt: Imagens

en: Attribute
pt: Atributo

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Password
pt: Senha

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Other
pt: Outro

en: Entity
pt: Entidade

en: Source field
pt: Campo de origem

en: Account settings
pt: Configurações da conta

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Mappings
pt: Mapeamentos
