Iconify Icons (1.0.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Icon
it: Icona

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Color
it: Colore

en: About
it: Informazioni

en: pixels
it: pixel

en: Rotate
it: Ruota

en: An entity field containing an entity reference.
it: Un campo dell'entità che contiene un riferimento a un'altra entità.

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like /node/1234 or an external URL like @url.
it: L'URL verso cui l'utente deve essere rediretto. Questo può essere un URL interno come /node/1234 o esterno come @url.
