Icons (8.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Delete
de: Löschen

en: Value
de: Wert

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Label
de: Beschriftung

en: Icon
de: Symbol

en: Icons
de: Symbole

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Default value
de: Standardwert

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Allowed values function
de: Erlaubte Wertefunktion

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Library Path
de: Bibliothekspfad

en: Icon Set
de: Symbolsammlung
