OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.3) - en to kn translation catalogue (141 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Moderated content
kn: ಸೌಮ್ಯಗೊಳಿಸಿದ ವಿಷಯ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Totals
kn: ಒಟ್ಟು

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Additional details
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ ವಿವರಗಳು

en: Manager
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Main
kn: ಪ್ರಮುಖ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Points
kn: ಬಿಂದುಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Off
kn: ಜಡ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Vote
kn: ಮತ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Recent comments
kn: ಇತ್ತೀಚಿನ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Male
kn: ಮಲೆ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Browse
kn: ವೀಕ್ಷಿಸು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Log out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: Transaction
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Skip
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸಿ

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
kn: ಒಂದು ಪುಟವನ್ನು ನೋಡಿದ ಬಳಿಕ ಒಬ್ಬರನ್ನು ಇಷ್ಟು ಹೊತ್ತಿನ ತನಕವೂ ಅವರು ಆನ್ಲೈನ್ ಇದ್ದಾರೆಂದು ತಿಳಿಯಲಾಗುವುದು.

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Go back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Username:
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು:

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: More info
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ ಮಾಹಿತಿ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Who's new
kn: ಹೊಸಬರು

en: Who's online
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವವರು

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
