OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.5) - en to ur translation catalogue (73 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Moderated content
ur: معتدل مواد

en: Value
ur: قیمت

en: Totals
ur: کل

en: Username
ur: اسم صارف

en: Transactions
ur: لین دین

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Manager
ur: مینیجر

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: Action
ur: ایکشن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Taxonomy
ur: درجہ بندی

en: Categories
ur: زمرہ جات

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Use count
ur: استعمال شدہ کی تعداد

en: Message
ur: پیغام

en: No log messages available.
ur: کوئ لاگ پیغامات موجود نہیں۔

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Category
ur: زمرہ

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Preview
ur: جائزہ

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: Open
ur: کھلا

en: Archive
ur: آرکائیو

en: Icon
ur: آئیکن

en: Views
ur: ویوز

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Block
ur: بلاک

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Filter
ur: فلٹر

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Front page
ur: سرورق

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: 1 month | @count months
ur[0]: ۱ مہینہ
ur[1]: @count مہینے

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
