OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.6) - en to ca translation catalogue (308 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Moderated content
ca: Contingut moderat

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Transactions
ca: Transaccions

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Manager
ca: Gestor

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Login
ca: Entrada

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Category
ca: Categoria

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: Main
ca: Principal

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Attachment
ca: Adjunt

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Created
ca: Creat

en: FAQ
ca: PMF

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Footer
ca: Peu

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Message text
ca: Text del missatge

en: Severity
ca: Severitat

en: Fields
ca: Camps

en: Vote
ca: Vota

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Last update
ca: Última actualització

en: Plain text
ca: Text pla

en: Send
ca: Enviar

en: Members
ca: Membres

en: Configuration
ca: Configuració

en: Role
ca: Rol

en: Log in
ca: Entra

en: Users
ca: Usuaris

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Random
ca: Aleatori

en: Template
ca: Plantilla

en: Close
ca: Tanca

en: Votes
ca: Vots

en: Operation
ca: Operació

en: Logout
ca: Sortir

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Gender
ca: Gènere

en: Male
ca: Mascle

en: Female
ca: Femella

en: Share
ca: Comparteix

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Group members
ca: Membres del grup

en: Browse
ca: Navega

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Community
ca: Comunitat

en: Refine
ca: Refina

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Front page
ca: Portada

en: Activity
ca: Activitat

en: From date
ca: Des del

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Log out
ca: Surt

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: White
ca: Blanc

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Glossary
ca: Glossari

en: Transaction
ca: Transacció

en: Changed
ca: Canviat

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: 307 Temporary Redirect
ca: 307 Redirecció Temporal

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: User page
ca: Pàgina d'usuari

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: News
ca: Notícies

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: 300 Multiple Choices
ca: 300 Múltiples Opcions

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: 303 See Other
ca: 303 Veieu d'Altres

en: 304 Not Modified
ca: 304 Sense Modificació

en: 305 Use Proxy
ca: 305 Utilitza Proxy

en: Hide
ca: Oculta

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Administrator
ca: Administrador

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Joined
ca: Afegit

en: Any
ca: Qualsevol

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Transaction type
ca: Tipus de transacció

en: Go back
ca: Torna enrere

en: Reports
ca: Informes

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: 1 month | @count months
ca[0]: 1 mes
ca[1]: @count mesos

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Flags
ca: Marcadors

en: Light
ca: Clar

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Frontpage
ca: Portada

en: Current user
ca: Usuari actual

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: More info
ca: Més informació

en: Primary
ca: Primari

en: Group nodes
ca: Nodes de grup

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Secondary
ca: Secundari

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Delete redirect
ca: Suprimeix la redirecció

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Entity Type
ca: Tipus d'entitat

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Status code
ca: Codi d'estat

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Moderation state
ca: Estat de moderació

en: Save preferences
ca: Desa les preferència

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: Unapproved comments
ca: Comentaris sense aprovar

en: Image styles
ca: Estils d'imatge

en: Date type
ca: Tipus de data

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Dark
ca: Fosc

en: Master
ca: Mestre

en: Get the actual content from a content revision.
ca: Obté el contingut real a partir d'una revisió de contingut.

en: Hide label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Entity Reference
ca: Referència d'entitat

en: 404 page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina 404

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Original language
ca: Llengua original

en: Privacy settings
ca: Paràmetres de privadesa

en: Powered by
ca: Funciona amb

en: <h2>Thank you for accepting cookies</h2><p>You can now hide this message or find out more about cookies.</p>
ca: <h2>Gràcies per acceptar les cookies</h2><p>Ara podeu amagar aquest missatge o informar-vos-en més.</p>

en: Unpublish taxonomy term
ca: Retira el terme de taxonomia

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: 403 access denied
ca: Accés denegat 403

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Website feedback
ca: Feedback del web

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Recent comments.
ca: Comentaris recents.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Name (autocomplete)
ca: Nom (autocompletat)

en: List of redirects
ca: Llista de redireccions

en: There is no redirect yet.
ca: Encara no hi ha cap redirecció.

en: Find and manage comments.
ca: Cerqueu i gestioneu els comentaris.

en: The approved comments listing.
ca: La llista de comentaris aprovats.

en: Comments published
ca: Comentaris publicats

en: The unapproved comments listing.
ca: El llistat de comentaris pendents d'aprovació.

en: Comments unapproved
ca: Comentaris pendents d'aprovació

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha cap bloc personalitzat disponible.

en: Find and moderate content.
ca: Cerca i modera contingut.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
ca: No hi ha disponible contingut moderat. Només es llisten aquí les versions pendents de continguts, com poden ser els esborranys.

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
ca: No s'ha creat encara cap contingut per a la portada.<br />Seguiu la <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/ca/docs/user_guide/ca/index.html">Guia d'Usuari</a> per a començar a construir el vostre lloc.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ca: Crea un nou esborrany

en: Accept all cookies
ca: Accepta totes les galetes
