OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to is translation catalogue (61 entries)

en: Home
is: Heim

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Author
is: Høvundur

en: Closed
is: Stongd

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Actions
is: Gerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Language
is: Mál

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Tags
is: Frámerki

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Advanced options
is: Framkomnar setingar

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Message
is: Boð

en: Password
is: Loyniorð

en: Weight
is: Vekt

en: Category
is: Bólkur

en: Name
is: Navn

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: Update
is: Dagfør

en: Open
is: Lat upp

en: Updated
is: Dagført

en: User
is: Brúkari

en: Created
is: Stovnað

en: Node
is: Knútur

en: All
is: Øll

en: Page
is: Síða

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Roles
is: Leiklutir

en: Comment
is: Viðmerking

en: Hostname
is: Vertsnavn

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Sticky at top of lists
is: Fest ovast á listum

en: Vote
is: Atkvøð

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Log in
is: Innrita

en: Users
is: Brúkarar

en: Profile
is: Vangamynd

en: Votes
is: Atkvøður

en: Operation
is: Gerð

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Refine
is: Avmarka

en: Log out
is: Rita út

en: Send message
is: Send boð

en: Number of comments
is: Nøgd av viðmerkingum

en: Reports
is: Frágreiðingar

en: User account
is: Brúkarakonta

en: 1 month | @count months
is[0]: 1 mánaður
is[1]: @count mánaðir

en: Full comment
is: Full viðmerking
