OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.6) - en to he translation catalogue (228 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Moderated content
he: תוכן מנוהל

en: Value
he: ערך

en: Totals
he: סך הכל

en: Username
he: שם משתמש

en: Transactions
he: פעולות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Manager
he: מנהל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Administration
he: ניהול

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: Tags
he: תגיות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Categories
he: קטגוריות

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Password
he: סיסמה

en: Category
he: קטגוריה

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Open
he: פתוח

en: Archive
he: ארכיון

en: Icon
he: סמל

en: Views
he: היבטים

en: Filename
he: שם קובץ

en: Teaser
he: תקציר

en: Updated
he: עודכן

en: Total
he: סך הכל

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: FAQ
he: שאלות נפוצות

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Points
he: נקודות

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Site name
he: שם האתר

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Last access
he: כניסה אחרונה

en: Severity
he: חוּמרה

en: Fields
he: שדות

en: Vote
he: הצבע

en: Last update
he: עדכון אחרון

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Members
he: חברים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Role
he: תפקיד

en: Log in
he: כניסה

en: Users
he: חברי האתר

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
he: @site אינו זמין כרגע עקב תחזוקה. אנו מקווים להפעיל את האתר מחדש במהרה. תודה על הסבלנות.

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Sort Criteria
he: קריטריון למיון

en: Recent comments
he: תגובות אחרונות

en: Random
he: אקראי

en: Close
he: סגירה

en: Votes
he: הצבעות

en: Operation
he: פעולה

en: Logout
he: יציאה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Share
he: שיתוף

en: Authored on
he: בתאריך

en: Group members
he: חברי קבוצה

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Refine
he: מיקוד

en: Member for
he: חבר/ה במשך

en: Front page
he: דף הבית

en: Activity
he: פעילות

en: From date
he: 'מתאריך'

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Log out
he: יציאה

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: White
he: לבן

en: People
he: משתמשים

en: Blocked
he: חסום

en: Author Name
he: שם המחבר/ת

en: Glossary
he: מילון מונחים

en: Transaction
he: עסקה

en: Changed
he: השתנה

en: User name
he: שם משתמש

en: User page
he: עמוד המשתמש

en: Edit member
he: עריכת חבר

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Published comments
he: תגובות שפורסמו

en: News
he: חדשות

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Used in
he: משמש ב-

en: Permission
he: הרשאה

en: Hide
he: הסתרה

en: Global
he: כללי

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Administrator
he: מנהל

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: No comments available.
he: אין תגובות זמינות.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
he: המשתמש נחשב מחובר לזמן זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא צפה בדף כלשהוא.

en: Add comment
he: הוספת תגובה

en: Edit node
he: עריכת פריט תוכן (node)

en: Offset
he: היסט

en: Send message
he: שלח

en: Joined
he: הצטרף

en: Any
he: הכל

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Number of comments
he: מספר התגובות

en: Go back
he: חזרה

en: Reports
he: דוחות

en: Delete node
he: מחק פריט תוכן

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Unpublish comment
he: בטל פרסום תגובה

en: Twitter
he: טוויטר

en: Block type
he: סוג בלוק

en: Entity type
he: סוג ישות

en: User account
he: חשבון משתמש

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: 1 month | @count months
he[0]: חודש אחד
he[1]: @count חודשים

en: Delete relation
he: מחיקת יחס

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Flags
he: נעיצה לרשימות

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Current user
he: משתמש נוכחי

en: Delete comment
he: מחיקת תגובה

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Posted in
he: נכתב בנושא

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: More info
he: מידע נוסף

en: Primary
he: ראשי

en: Group nodes
he: פריטי תוכן בקבוצה

en: Publish comment
he: פרסם תגובה

en: Idea
he: רעיון

en: Secondary
he: משני

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Who's new
he: מי חדש

en: Follow
he: מעקב

en: Personal contact form
he: טופס קשר אישי

en: Who's online
he: מי מחובר

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Author name
he: שם המחבר/ת

en: Published date
he: תאריך פרסום

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: Unapproved comments
he: תגובות שלא אושרו

en: Image styles
he: סגנונות תמונה

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: Unpublish content
he: העברת תוכן למצב לא פורסם

en: Make content sticky
he: הפיכת התוכן לדביק

en: Make content unsticky
he: הפיכת התוכן ללא דביק

en: Promote content to front page
he: קידום תוכן לדף הראשי

en: Remove content from front page
he: הסרת תוכן מדף הבית

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Find and manage content.
he: איתור תוכן וניהולו.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: Recent log messages
he: הודעות יומן אחרונות

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
he: ניהול חשבונות משתמשים, תפקידים והרשאות

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Entity Reference
he: רפרנס ליישות

en: Forgot your password?
he: שכחת את הסיסמא?

en: Powered by
he: מונע באמצעות

en: Custom block library
he: ספרית בלוקים מותאמים

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date

en: Cancel the selected user account(s)
he: ביטול חשבונות המשתמשים שנבחרו

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]

en: Name or email contains
he: השם או כתובת המייל מכילים

en: There are currently @total users online.
he: @total משתמשים מחוברים כרגע לאתר.

en: There are currently 0 users online.
he: אין כרגע משתמשים המחוברים לאתר

en: Add, rearrange or remove filters.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של מסננים.

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
he: הוספה, סידור מחדש או הסרה של כללי מיון.

en: No members available.
he: לא נמצאו חברים

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
he: לא נוצר עדיין תוכן שניתן להציג בדף הבית<br/>
    כדי להתחיל בבניית האתר עקבו אחרי ההנחיות<a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">במדריך למשתמש</a> .
