OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to si translation catalogue (33 entries)

en: Home
si: නිවස

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Body
si: බඳ

en: Images
si: රූප

en: Status
si: තත්වය

en: Register
si: ලියාපදිංචිවීම

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Totals
si: එකතුව

en: Transactions
si: ගණුදෙණු

en: Closed
si: වසාඇත

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: Subject
si: කාරණය

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Additional details
si: වැඩිදුර විස්තර

en: Language
si: භාෂාව

en: Advanced options
si: සංකීර්ණ විකල්ප

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Date
si: දිනය

en: Search
si: සොයන්න

en: Password
si: මුරපදය

en: Image
si: රූපය

en: Name
si: නම

en: Label
si: ලේබලය

en: User
si: පාවිච්චි කරන්නා

en: All
si: සියල්ල

en: Configuration
si: හැඩගැස්‌වීම

en: Users
si: පරිශ්‍රීලකයින්

en: Reports
si: වාර්තා

en: User account
si: ඔබගේ ගිණුම

en: 1 month | @count months
si[0]: මාසයක්
si[1]: මාස @count ක්

en: Items per page
si: පිටුවක දිස්‌වන ඒකක
