OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.8) - en to ug translation catalogue (67 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Login
ug: كىرىش

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Image
ug: سۈرەت

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: Vote
ug: بېلەت تاشلاش

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: ,
ug: ،

en: Send
ug: يوللاش

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Log in
ug: كىرىش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Close
ug: يېپىش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Full
ug: تولۇق

en: Refine
ug: تەپسىلاتى

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: White
ug: ئاق

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Reports
ug: دوكلات

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى نامى:

en: User account
ug: ئەزا ھساباتى

en: Widgets
ug: ۋىجېتلار

en: Search index
ug: ئىزدەش

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Full comment
ug: باھانىڭ ھەممىسىنى كۆرسىتىش

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى

en: Full content
ug: تولۇق مەزمۇنى
