Inline Entity Form Drag & Drop Categories (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: N/A
pt: N/D

en: Sort order
pt: Critérios de ordenação

en: Changed
pt: Alterado

en: Drag to re-order
pt: Arraste para reordenar

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
pt: Reordenar linhas por altura numéria ao invés de arrastar.

en: Show row weights
pt: Exibir pesos das linhas

en: Hide row weights
pt: Ocultar pesos das linhas

en: You have unsaved changes.
pt: Você possui alterações não salvas.
