Inline Entity Form Table View Mode (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Fields
fr: Champs

en: Collapsible
fr: Repliable

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Allow duplicate
fr: Autoriser les doublons

en: Collapsed by default
fr: Replié par défaut

en: Override labels
fr: Supplanter les étiquettes

en: Inline entity reference display format settings
fr: Paramètres du format d'affichage de la référence d'entité en ligne

en: Match operator
fr: Opérateur de mise en correspondance

en: Label (singular)
fr: Étiquette (singulier)

en: Label (plural)
fr: Étiquette (pluriel)

en: Allow new
fr: Autoriser nouveau(elle)

en: Allow existing
fr: Autoriser existant(e)
