Inline Entity Form Table View Mode (8.x-2.1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Fields
de: Felder

en: Collapsible
de: Zusammenklappbar

en: Form mode
de: Formulardarstellung

en: Allow duplicate
de: Duplikat erlauben

en: Collapsed by default
de: Grundsätzlich zusammenklappen

en: Override labels
de: Beschriftungen übersteuern

en: Inline entity reference display format settings
de: Einstellungen für das Anzeigeformat der Inline-Entitäten

en: Match operator
de: Vergleichsoperator

en: Label (singular)
de: Beschriftung (Singular)

en: Label (plural)
de: Beschriftung (Plural)

en: Allow new
de: Neue erlauben

en: Allow existing
de: Vorhandene erlauben
