Image effect kit (8.x-1.3) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: size
hi: आकार

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Size
hi: आकार

en: Text
hi: लेख

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Basic
hi: सामान्य

en: Color
hi: रंग

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Position
hi: स्थान

en: text
hi: टेक्स्ट

en: Negate
hi: नकारना

en: width
hi: चौड़ाई

en: height
hi: ऊंचाई

en: Border color
hi: बॉर्डर का रंग

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: color
hi: रंग
