If Then Else (8.x-1.0-beta1) - en to fil translation catalogue (20 entries)

en: Body
fil: Nilalaman

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Value
fil: Halaga

en: List
fil: Listahan

en: Subject
fil: Paksa

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Weight
fil: Timbang

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: View
fil: Tingnan

en: Path
fil: Landas

en: Active
fil: Aktibo

en: To
fil: Para kay

en: From
fil: Mula kay

en: Roles
fil: Mga papel

en: Alias
fil: Palayaw
