If Then Else (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Body
oc: Còs

en: user
oc: utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Item
oc: Element

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Log
oc: Jornal

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Quantity
oc: Quantitat

en: Edit
oc: Modificar

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Event
oc: Eveniment

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Link Title
oc: Títol del Ligam

en: Active
oc: Actiu

en: Module
oc: Modul

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Roles
oc: Ròtles

en: Amount
oc: Montant

en: Clone
oc: Clonar

en: Order
oc: Òrdre

en: Entity
oc: Entitat

en: Form
oc: Formulari

en: Execute
oc: Executar

en: Alias
oc: Aliàs

en: Data
oc: Donadas

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Link title
oc: Títol del ligam

en: Entity object.
oc: Objècte entitat.

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat

en: Data to check
oc: Donnée a verificar

en: The item to check for.
oc: L'element a verificar
