If Then Else (8.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (30 entries)

en: User Login
th: ผู้ใช้เข้าสู่ระบบ

en: user
th: ผู้ใช้

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Item
th: รายการ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Log
th: บันทึกข้อความ

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Quantity
th: จำนวน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Clone
th: โคลน

en: Order
th: เรียงตาม

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: Alias
th: นามแฝง

en: Data
th: ข้อมูล

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

[ctx: Plural]
en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน
