If Then Else (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: User Login
hi: उपयोगकर्ता लॉगिन

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Item
hi: वस्तु

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Number
hi: संख्या

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Active
hi: सक्रिय

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Roles
hi: भूमिका

en: Success
hi: सफलता

en: Order
hi: क्रम

en: Condition
hi: अवस्था

en: Entity
hi: इकाई

en: Alias
hi: उपनाम

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश
