If Then Else (8.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: User Login
hu: Bejelentkezés

en: user
hu: felhasználó

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Item
hu: Tétel

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Log
hu: Napló

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Summary
hu: Összegzés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Event
hu: Esemény

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Send Email
hu: Email küldése

en: Link Title
hu: Hivatkozás cím

en: Active
hu: Aktív

en: Module
hu: Modul

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Field value
hu: Mező érték

en: Success
hu: Sikeres

en: Amount
hu: Összeg

en: Email subject
hu: Email tárgya

en: Clone
hu: Klónozás

en: Order
hu: Rendelés

en: Expires
hu: Lejár

en: Condition
hu: Feltétel

en: Entity
hu: Entitás

en: Email body
hu: E-mail törzse

en: From email address
hu: Feladó email címe

en: Input
hu: Bemenet

en: Form
hu: Űrlap

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Alias
hu: Álnév

en: other
hu: egyéb

en: Data
hu: Adat

en: User Role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Output
hu: Kimenet

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Image Width
hu: Kép szélesség

en: Image width
hu: Kép szélesség

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Current Theme
hu: Aktuális smink

en: Ban IP Address
hu: IP-cím tiltása

en: Entity object.
hu: Entitás objektum.

en: Entity Bundle
hu: Mezőköteg

en: Data to check
hu: Ellenőrizendő adat

en: The item to check for.
hu: Az ellenőrizendő elem.

en: Save Entity
hu: Entitás mentése

en: Init
hu: Előkészítés

[ctx: Plural]
en: Disabled
hu: Letiltva

[ctx: Plural]
en: Enabled
hu: Engedélyezve
