If Then Else (8.x-1.0-beta2) - en to ml translation catalogue (28 entries)

en: Body
ml: ഘടന

en: User Login
ml: ഉപയോക്ത പ്രവേശനം

en: user
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Item
ml: ഇനം

en: List
ml: പട്ടിക

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Log
ml: ലോഗ്

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Number
ml: അക്കം

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Module
ml: മൊഡ്യൂൾ

en: Condition
ml: അവസ്ഥ
