If Then Else (8.x-1.0-beta3) - en to kn translation catalogue (45 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: User Login
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಲಾಗಿನ್

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Enable Debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆಯನ್ನು ಶಕ್ತಗೊಳಿಸಿ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Input
kn: ಆದಾನ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Output
kn: ಔಟ್‌ಪುಟ್

en: Error message
kn: ದೋಷ ಸಂದೇಶ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
