If Then Else (8.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (58 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: User Login
pt: Login de Usuário

en: user
pt: usuário

en: Delete
pt: Apagar

en: Value
pt: Valor

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Log
pt: Registro

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Edit
pt: Editar

en: Number
pt: Número

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Summary
pt: Resumo

en: View
pt: Ver

en: Path
pt: Caminho

en: Event
pt: Evento

en: Text
pt: Texto

en: User
pt: Usuário

en: Send Email
pt: Enviar email

en: Link Title
pt: Título do Link

en: Active
pt: Ativo

en: Module
pt: Módulo

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Roles
pt: Papéis

en: Success
pt: Sucesso

en: Amount
pt: Valor

en: Clone
pt: Clonar

en: Order
pt: Pedido

en: Expires
pt: Expira

en: Condition
pt: Condição

en: Entity
pt: Entidade

en: Email body
pt: Corpo do email

en: From email address
pt: Endereço de email do remetente

en: Input
pt: Entrada

en: Form
pt: Formulário

en: Execute
pt: Executar

en: Alias
pt: Apelido

en: other
pt: outro

en: Data
pt: Dados

en: User Role
pt: Papel do usuário

en: Output
pt: Saída

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Link title
pt: Título do link

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Current Theme
pt: Tema Atual

en: The item to check for.
pt: O item a ser verificado.

en: Form Id
pt: Id do formulário

en: Image Description
pt: Descrição da Imagem

[ctx: Plural]
en: Disabled
pt: Desabilitados

[ctx: Plural]
en: Enabled
pt: Habilitados(as)
