If Then Else (8.x-1.0-beta4) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Body
id: Isi

en: User Login
id: Login Pengguna

en: user
id: anggota

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Item
id: Barang

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Edit
id: Sunting

en: Number
id: Angka

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Event
id: Acara

en: Text
id: Teks

en: User
id: Pengguna

en: Link Title
id: Judul Tautan

en: Active
id: Aktif

en: Module
id: Modul

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Roles
id: Peran

en: Amount
id: Jumlah

en: Clone
id: Kloning

en: Order
id: Urutan

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Condition
id: Kondisi

en: Entity
id: Entitas

en: Form
id: Formulir

en: User Role
id: Peran Pengguna

en: Error message
id: Pesan kesalahan

en: Link title
id: Tautan judul

en: Current Theme
id: Tema saat ini

[ctx: Plural]
en: Disabled
id: Non Aktif

[ctx: Plural]
en: Enabled
id: Aktif
