If Then Else (8.x-1.0-beta5) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: User Login
tr: Kullanıcı Girişi

en: user
tr: kullanıcı

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Item
tr: Öğe

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Quantity
tr: Miktar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Event
tr: Olay

en: Text
tr: Metin

en: User
tr: Kullanıcı

en: Link Title
tr: Bağlantı Başlığı

en: Active
tr: Etkin

en: Module
tr: Modül

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Roles
tr: Roller

en: Field value
tr: Alan değeri

en: Amount
tr: Miktar

en: Email subject
tr: E-posta konusu

en: Clone
tr: Kopya

en: Order
tr: Sıralama

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Condition
tr: Koşul

en: Entity
tr: Nesne

en: Email body
tr: E-posta metni

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Alias
tr: Takma ad

en: Data
tr: Veri

en: User Role
tr: Kullanıcı Rolü

en: Output
tr: Çıktı

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Current Theme
tr: Geçerli Tema

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
tr: Okunabilir makine adı kullanılmakta. Benzersiz başka bir ad kullanın.

en: Data to check
tr: Kontrol edilecek veri

en: The item to check for.
tr: Denetlenecek öğe.

en: Init
tr: Başlangıç

[ctx: Plural]
en: Disabled
tr: Devre dışı

[ctx: Plural]
en: Enabled
tr: Etkin
