Iframe (8.x-1.26) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: URL
uk: URL-адреса

en: Additional CSS Class
uk: Додатковий клас CSS

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Class
uk: Клас

en: false
uk: хибність

en: true
uk: істина

en: Transparency
uk: Прозорість

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Default value
uk: Базове значення

en: Title text
uk: Текст заголовку

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: About
uk: Про модуль

en: Frameborder
uk: Межа області

en: Scrolling
uk: Прокрутка

en: Uses
uk: Використання

en: CSS Class
uk: Клас CSS

en: Field types
uk: Типи полів

en: URL only
uk: Лише URL-адреса

en: Validating URLs
uk: Перевірка URL-адрес

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the iframe field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
uk: <em>Параметри</em> та <em>відображення</em> iframe поля можуть бути налаштовані окремо.  Додаткову інформацію про керування полями та їх відображенням дивіться на сторінці <a href=":field_ui">Довідка про інтерфейс поля</a>.
