Iframe (8.x-2.20) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Class
it: Classe

en: false
it: falso

en: true
it: vero

en: Automatic
it: Automatico

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Title text
it: Testo per il titolo

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Field types
it: Tipi di campo

en: URL only
it: Solo URL

en: Validating URLs
it: Convalida URLs
