IIIF Media Source (0.0.1-alpha2) - en to ne translation catalogue (22 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Size
ne: आकार

en: Weight
ne: वजन

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Add
ne: जोड्नुहोस

en: Region
ne: क्षेत्र

en: ID
ne: परिचय

en: Width
ne: चौडाई

en: Height
ne: उचाई

en: Scale
ne: नाप

en: Media
ne: मिडिया

en: info
ne: जानकारी

en: Machine name
ne: मशीन नाम
