IIIF Media Source (0.0.1-alpha4) - en to ug translation catalogue (21 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Add
ug: قوشۇش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Scale
ug: شكالا

en: Media
ug: مېدىيا

en: Quality
ug: سۈپىتى

en: Formats
ug: فورماتلىرى

en: Image styles
ug: رەسىم تۈرلىرى

en: Changes to the style have been saved.
ug: ئۇسلۇب ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.
